
Došli smo i do poslednjeg kruga igre koju je organizovalo Metalac posuđe. O čemu se radilo možete videti ovde a ostale krugove igre pod tagom metalac posuđe.
Ali ovo nije kraj, tačnije u narednom periodu imaću SVOJE recepte u nekoj od "reklamnih" posudica metalac posuđa koja će postati VAŠA (za svaku posudicu organizovaću darivanje)... ali dajte mi malo vremena da "dođem k sebi" i da naravno osmislim i pripremim te recepte, a posudice... mislim da će vas se jako svideti jer meni definitnivno jesu ;) (gvir u kutiju...)

Ali ovo nije kraj, tačnije u narednom periodu imaću SVOJE recepte u nekoj od "reklamnih" posudica metalac posuđa koja će postati VAŠA (za svaku posudicu organizovaću darivanje)... ali dajte mi malo vremena da "dođem k sebi" i da naravno osmislim i pripremim te recepte, a posudice... mislim da će vas se jako svideti jer meni definitnivno jesu ;) (gvir u kutiju...)

I u ovom, poslednjem, krugu igrice tim Metalca je odabrao 3 recepta i svakoj od nas (Gagi, Minji i meni) dao po jedan. Ja sam dobila recept "Sushi palačinke" koji je poslala Ljiljana Petrović. U nastavku ću kopirati originalan recept onako kako je meni stigao a kasnije i onako kako sam ga ja napravila.


Ljiljana Petrović
Sushi Palacinke
Za palacinke:
3 jaja
1,5dl.vode
1,5dl. mleka
150gr.brasna
1 kasika ruma
3 kasike ulja
malo soli
1 kasika secera
Testo za palacinke umutiti mikserom( posebno belanca). Palacinke peci u Metalac teflonskom tiganju ( oko 8 komada vecih).

Umak:
sok od 1 pomorandze
sok od 1/2 limuna
5 kasika meda
2dl. vode
1 kasika secera
1 kasika pudinga od vanile
8 banana
U istom Metalac tiganju ( posle pecenja palacinki),na tihoj vatri otopiti 5 kasika meda , sok od 1 pomorandze i sok od 1/2 limuna pa proprziti( izdinstati) cele banane sa svih strana. Banane skloniti iz tiganja, dodati 2 dl. vode u kojoj smo razmutili 1 kasiku pudinga od vanile i 1 kas secera, pa zakuvati umak(obavezno drvenom varjacom, da se teflon ne bi izgrebao).

Za posipanje:
po zelji lesnik, mleveni keks, susam, kokos
Banane slagati na palacinke, uviti u rolat, pa iseci na parcice- kao sto sushi izgleda. Redjati ih vertikalno na tacnu za posluzivanje. Svaki " sushi" preliti kasikom umaka i posuti po zelji seckanim pecenim lesnicima, proprzenim susamom, mlevenim keksom ili kokosom.

I poslednju epizodu serijala, "Metalac vas daruje" u video izdanju možete videti u nastavku. I još jednom zahvaljujem se svom dragom koji mi je bio bezgranična podrška i bez čije pomoći ovi video snimci ne bi bili mogući :)
Potrebno je:
za palačinke:
3 jaja
150 ml vode
150 ml mleka
150 g brašna
3 kašike ulja
prstohvat soli
1 kašika smeđeg šećera
3 kašike ulja
1 kašičica ruma

za pripremu banana:
4-5 kašika meda
malo mešavine soka pomorandže i limuna
3-4-5 banana
za preliv:
sok jedne pomorandže
sok pola limuna
200 ml vode
1 puna kašika praška za puding od vanile
3-4 kašike smeđeg šećera
2-3 šake lešnika

Način pripreme:
Priprema palačinki: U blender sam stavila sve sastojke koji idu za palačinke i sve dobro smiksala pa presula u činiju, malo ostavila da odstoji a onda klasično pekla palačinke.
Priprema banana: Kada su palačinke bile gotove smanjila sam vatri i u tiganj sipala med i malo soka narandže, stavila banane i malo ih prodinstala sa svih strana (plašila sam se da ih ne dinstam dugo da suviše ne omekšaju).

Priprema sosa: U šerpicu sam stavila sok narandže i limuna, dodala posle onaj "sos" u kome su se banane krčkale, dodala još vodu i puding i šećer i sve zajedno kuvala dok se nije dobio fino kremast sosić.

Serviranje: Na palačinke sam stavljala banane, rolala, sekla na 3-4 dela, ređala na tanjir, prelivala sosom i posipala seckanim (pečenim) lešnicima...
19 comments:
Zanimljivo, kad sam vidjela slike i limun pokraj odmah sam se sjetila svojih omiljenih palačinki s limunovim sokom i šećerom, volim ih otkad sam bila mala. Ali mi se i ovo jako sviđa pogotovo jer palačinke obožavam :)
E stvarno mi prijaju tvoje fotke, nekako mi milina kad ih vidim :) A palačinke prvo nisam prepoznala :D Pola sata mi je trebalo da ukapiram šta je na tanjiru :) Ne inspirativan dan, šta da ti kažem :)
bravo! :) jako lijepo i odlicne fotke. Svaka cast i na videu!
Nadam se da zahvala tvom dragom i kraj nagradne igre Metalca ne znači da više nećeš objavljivati video uratke. Baš si me nekako naviknula na njih i gledam ih s užitkom. Fotke su prekrasne.
ja sam baš uživala u tvojim video receptima, a ovaj recept mi se jako sviđa, nisam nikada jela ovakve palačinke :)
Vrlo lepi recepti i prezentacije, zaista ste se potrudile, cure... verujem da nije bilo tako lako izdrzati ceo taj tempo!:)) Divne su ove slatke susi rolnice, odgledacu natenane ceo video.. bas uzivam u fotkama, puno te pozdravljam!:))
mi lajki:):)
inače obožavam palačinke i banane...
fotke su dočarale sve.... divno!
Prekrasne fotke Maslinka, svakim novim postom me oduševljavaš. video mi se jako sviđa, a sam recept je divan, bogati desert za uživanje, vjerujem da je preeukusno kao što izgleda i na fotkama!
jako mi se sviđa slatki sushi!
palačinke su odlične, prezentacija je zaista posebna! u to ime imaš malu nagradicu na mom blogu ;)
Čitav serijal Metalca pratim sa uživanjem,prezentacija odlična,fotke su predivne sve pohvale.
Ove slatke palačinke su divne. Baš mi se dopadaju, moraću da ih probam.
Fenomenalne palacinke... Jako mi se dopadaju!
A i ta kutijama sa Metalac stvarcicama mi se jako dopada... :)
Kako divne slasne fotografije !!!
Neobična prezentacija palačinki, a fil je po mom čim se spominju narandže. Supeeeer!
Krasan recept! Palačinke izgledaju više nego divno!:)
Jako zanimljiv recept. Palcinke i banane obicno kombinujem sa cokoladom, a ovo mi je nesto drugacije! Svidja mi se :)
Prva fotka prelepa, i ostale svakako...
Ovo fantasticno izgleda :) Veliki sam ljubitelj palacinaka,uvek i u svakoj prilici su dobrodosle :)
Super stvar! Svaka čast.
P.S.Imaš jako dobar nož gde si ga nabavila?
luger22 ovaj keramički nož sam dobila na poklon ali bilo ih je u većim super marketima...
Post a Comment